Kullanım Koşulları

Güvendik Hipermarketçilik Ins.Taah.Gıda Turz.Hayv.San.Ltd.Şti. bundan böyle “Güvendik” olarak anılacaktır. Güvendik uygulamasından kayıtlı olarak veya olamayarak hizmet alabilmek için aşağıda belirttiğimiz kullanım şartlarımızı okumanız ve onay vermeniz gereklidir.

 • Güvendik hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün ve incelemelerinin, öneri ve şikayetlerin, videoların algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai haklarının sahibi, üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere Güvendik’dir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen Güvendik’e aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.
 • Güvendik tarafında üretilen içeriklerin, kaynak belirtmek koşulu ile alıntılanmasına, akan videoların gömülü kodların başka site/sistemlerde kullanılmasına Güvendik tarafından izin verilmektedir. Güvendik paylaşım kültürü esas almakta ve buna saygı duymaktadır.
 • Güvendik, (a) internet üzerinde perakende satış, (b) internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile hizmet ve içerik üretmek, (c) tüm ürün ve içerikleri tavsiye ve hizmet amaçlı olarak kamuya sunma amacı taşımaktadır.
 • Güvendik, verdiği ürün satış amaçlı hizmet kapsamında, ürünlerden bizzat sorumludur. Kullanıcıların yaptığı inceleme ve yorumlardan 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Güvendik, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3.Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde iş birliği yapabilir. Bu iş birliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir.
 • Güvendik, e-posta, SMS ve diğer Pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulanacağını, kullanıcıların isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapamayacağını, kullanıcının sistem ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiçbir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca Güvendik hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, Güvendik hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.
 • Güvendik, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda Güvendik servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Güvendik servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Güvendik, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve ürünler, Güvendik uygulaması içerisinde belirtilmiştir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, Güvendik’in taahhüt ettiği hizmetten fazlasını talep edemez.
 • Güvendik, verilen hizmetin uygulamasında gönderimin ücreti alabilir.
 • Güvendik, 10 Aralık 2018 tarihli ve 30621 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7153 sayılı Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Torba Kanun)’un 8. Madde hükmü uyarınca, 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında plastik poşetler ücrete tabiidir.
 • Güvendik, alışverişte poşet sayısını belli bir algoritma üzerinde hesaplanmaktadır. Ürünün gönderilmesi için mecburi poşet ihtiyacı duyulmaktadır. Bu kapsamda poşet en düşük seviyede ücreti karşılığı temin edilmektedir. Poşetsiz olarak ürün gönderimi yapılamamaktadır. Uygulama üzerinde poşet sayısı üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
 • Güvendik, dileği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 • Güvendik, sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Güvendik servislerinin kullanılması halinde Güvendik sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Güvendik, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.
 • Güvendik ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar Erzurum Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler.

Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye, uygulamaya girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi, uygulamayı ve servisleri kullanmaması yeterlidir.

Sözleşme Tarihi: 21 Temmuz 2020