Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası – Kişisel Verilerin Korunması

Güvendik Hipermarketçilik Ins.Taah.Gıda Turz.Hayv.San.Ltd.Şti. bundan böyle “Güvendik” olarak anılacaktır. Güvendik uygulama ve internet sitesi üzerinde kullanıcıların Güvendik’de bulunan kişisel bilgilerin kullanımı ve korunmasını düzenlenmektedir.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır.

Güvendik kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

Güvendik kişisel bilgilerin ve Güvendik kullanıcıların yapmış olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır, alamaya devem edecektir. Güvendik bu amaçla, programlar kullanabilir. Ancak Güvendik tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına ilişkin uygulama ve sisteme yapılan saldırılar sonucu kişisel bilgilerin zara görmesi ve üçüncü kişilerin elene geçmesi durumda, Güvendik bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Ayrıca bu kapsamda banka kartı veya kredi kartı bilgilerini sistemde kayıtlı olarak tutmamaktadır. Yapılan çevrimiçi ödeme yöntemi bankalar veya çevrimiçi ödeme şirketleri ve uygulamaları üzerinden yapmaktadır.

Kullanıcının, başka bir kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kişisel bilgiler Güvendik haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşabilir ve ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler Güvendik tarafından güncellenebilir.

Güvendik, kişisel bilgilerin analiz çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği Grup Şirketleri ve iş ortakları ile paylaşabileceği gibi Güvendik tarından sunulan hizmet kalitesi ve sistem faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla kayıt altına alınabilir ve kullanılabilir.

İdari ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak idari ve adli kurumlar ile paylaşabilir. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında:

– Bu bilgilerini hangi amaçla topluyoruz?

a. Kişisel bilgileriniz sizi doğrulama amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle telefon numaranız, birincil doğrulama yöntemimiz olarak kullanılmaktadır.

b. T.C. Kimlik numaranız ise kanuni olarak gerekli faturalandırmalar konusunda kullanılmaktadır.

c. Mobil cihaz yapı bilgileriniz (sürüm, cihaz reklam ve bildirim için cihaz kodu vs.) verilen hizmette yenilikleri ve geliştirme işlemini işlerken gerekli kontrol ve yöntemleri kullanma amaçlıdır.

d. Öneri ve şikâyetlerini değerlendirme amaçlı kullanmaktayız.

– Kişisel verileriniz size verdiği haklar?

a. Verilerinizin işlenip, işlenmediği

b. Verilerinizin işlenmesinde bilgi alma

c. Nasıl ve ne için işlendiği

d. İşlenen kurum, kuruluş bilgileri

e. Kullanıcının bilgilerinin silinmesi, düzeltilmesi

Bahsi geçen haklar info@guvendikmarket.com e-posta adresi üzerinde bildirilmesi gerekmektedir. En kısa sürede cevap verilip, işlem tamamlanacaktır.

– Telefonumda hangi verileri tutuyorsunuz?

a. Telefonunda cache yani önbellek işlemleri için veri tutuyoruz. Bu sistemin daha hızlı ve performanslı çalışması için gereklidir. Önbellekler belli zamanlarda yenileri ile değiştirilmektedir.

b. Cookie yani çerez olarak adlandırılan küçük verilerdir. Bunlar belli süre geçerliliği vardır, süresi bitince pasif hale gelirler. Anlık işlemleriniz yapabilmenizi sağlar.

Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Güvendik uygulamasını ve sitesini ziyaret eden her kullanıcı, bu gizlilik politikasını kabul etmiş sayılacaktır.

– Verilerin silinmesi nasıl işleniyor?

a. Kişisel verileriniz silinmesini isteyebilirsiniz bunun için gerekli adımları uygulamanız gereklidir. Kişisel verileriniz silinmesi için öncelikler bunu talep etmeniz gerekiyor. Bunun için Hesabımı Sil bağlantısına gitmeniz gerekiyor. Sayfadaki formu dolurunuz ve sizin ile iletişime geçmemizi bekleyiniz. İnceleme sonrası sizden onay alındıktan sonra tüm kişisel bilgileriniz silinecektir. Ayrıca info@guvendikmarket.com e-posta adresimizden de bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Tarih: 12 Aralık 2021